Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

Azimli kaplumbağa masalı


Ormanda bir koşu yarışı vardı. Ormanda, akıllıca bir de kaplumbağa vardı. Tavşanın aksine, kaplumbağa son derece yavaştı. Aslında, ormandaki en yavaş hayvanlardan biriydi. Tavşanı izlemeye devam etti ve tavşanın başarısının başına geldiğini gördü. Bu yüzden tavşanlara bir ders vermeye karar verdi. Tavşan da dahil olmak üzere tüm orman hayvanları, tavşanı açıkça yarışa davet etti. Hayvanlar bunu duyunca herkes gülmeye başladı. Kaplumbağanın kaybettiğinden daha hızlı olan hayvanlar tavşana kayboldu. Ormanda en yavaş hayvan olan kaplumbağa tavşanı nasıl yenebilecek? Ama hepsi meraklıydı ve tavşan meydan okumayı sevdi. Ondan önce.

Ertesi gün
Tavşan ve kaplumbağa yarışmaya başlamak için “Start” Orman maymununun beyaz bayrak salladığını söyledi.

Tavşan hemen havalandı. Tavşan koşmaya ve koşmaya devam etti, zaten iyi bir mesafe kat etmişti, ancak kaplumbağa hala başlangıç ​​çizgisini zorlukla aştı. Bir süre sonra tavşan durur ve kendini düşünür. Kaplumbağanın kaybedeceği açıktır. Böylece tavşan kısa bir şekerleme yapmaya karar verdi.

Rahat bir yer buldu ve uyudu. Bu arada, kaplumbağa asla teslim olmadı. Koşmaya devam etti. Günün sonunda herkes kaplumbağanın galip geldiğine şaşırdı.

Tavşan, gururu ve aşırı güveni nedeniyle yarışı kaybetmişti. Bu hikayenin ana fikri, kazanan yavaş ve istikrarlı olandır.

En güzel çocuk masalları için takipte kalın ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top