Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

İyilik Perisi Masalı

Gökyüzündeki pamuk gibi beyaz bulutların arkasında, bir zamanlar iyi yürekli bir peri kızı yaşarmış. Bu peri kızı insanlara iyilik yapmayı çok severmiş. Nerde mutsuz birisini görse hemen onun yardımına koşarmış.

Peri kızı, yeryüzüne inmeye karar verdiğinde ya bir yağmur tanesine tutunur, ya da güneş ışığının içinden süzülerek yol alırmış. Yağmurlu bir günde, yine bir yağmur damlacığına sıkıca tutunmuş ve aşağı inmiş. Kendisini bir evin bahçe duvarının üzerinde bulmuş. Duvarın arkasından, hüngür hüngür ağlayan bir çocuğun sesi yükseliyormuş. Çocukları çok seven peri kızının buna yüreği dayanamamış. Pamuk gibi elleriyle küçük çocuğa dokunarak, neden ağladığını sormuş. Çocuk şaşırmış: Sen de kimsin? Benden ne istiyorsun? diye sormuş.

“Korkma!” demiş peri kızı. Ben iyilik perisiyim. Sana yardım etmek istiyorum. Şimdi, lütfen bana neden ağladığını söyler misin?”

Benim tek bir arkadaşım bile yok. Hiç kimse benimle oynamak istemiyor. Eminim, dünyanın en mutsuz çocuğu benimdir.

Peri kızı çocuğun saçlarını okşayarak ona sevgiyle sarılmış. Ağlama artık! Bak yanında ben varım. Bu gün. sana ben arkadaşlık edeceğim.

Çocuğun, mutluluktan gözleri ışıldamış. Peri kızına onu yalnızlıktan kurtardığı için teşekkür etmiş. El ele tutuşup yürümeye başlamışlar. Bir kaç adım ilerledikten sonra, gözleri görmeyen bir çocukla karşılaşmışlar. İyilik perisi mutsuz çocuğa dönerek:

İşte belki de bu gözleri görmeyen çocuk senden daha mutsuzdur, çünkü o. dünyadaki hiçbir güzelliği göremiyor. Kendini bu yüzden şanslı saymalı ve mutlu olmalısın, demiş peri kızı.

Biraz daha ilerledikten sonra, sırtındaki ağır yük altında ezilen bir çocuğu görmüşler. Çocuk, sırtına aldığı bir sepetle pazara meyve taşıyormuş. Çocuğun bu yorgun ve mutsuz hali. gözlerine yansıyormuş: yaşı çok küçük olduğu için. ne kadar güçsüz düştüğü her halinden belli oluyormuş. Peri kızı, mutsuz çocuğa gülümseyerek, pazar yolundaki yük taşıyan çocuğu göstermiş.

Bak! Onun yerinde olsan daha mutlu olur muydun? diye sormuş. Sabahın erken saatlerinden itibaren sırtında ağır yükler taşıyor, çünkü yaşamını sürdürebilmesi için çalışmak zorunda. Bu kadar küçük yaşta bu işi yaptığı için. eminim, senden daha mutsuzdur.

Evet. sanırım haklısın. Mutlu olmak için bir çok nedenim var, fakat sen olmasaydın bunların farkına varamayacaktım. Hem. istersem arkadaş da bulabilirim. Teşekkürler iyilik perisi, artık mutsuz değilim! Demiş.

PERİ MASALLARI , MASAL SARAYINDA..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top