Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

OBUR KUALA MASALI

Merhaba ben bir koalayım, adım aslında Füme ama herkes bana Obur Koala diyor. Çünkü her şeyi ama her şeyi yiyorum! Evet evet her şeyi. Mesela elma mı yiyorum çekirdekleri ve sapını da mideme gönderiyorum.

Aa bir de bir de erik, kiraz çekirdeklerini de. Aslında hiçbir şeyi parçalarına ayırmıyorum ve hoooop mideme atıyorum. Yaniiiii atıyordum çünkü şu an hastanede yatıyorum. Neden mi? Uzun ve yorucu bir hikayeye hazır mısın masal arkadaşım.

Füme önüne gelen her şeyi yer bunu bir marifet sanarmış. Obur Koala çocukluktan beri gördüğü her şeyi ama her şeyi yermiş ve hiç yorulmazmış. Bir yere mi gidecek yanına sürekli yolda yiyeceği şeyler alıp öyle yola çıkarmış. Yemeden asla ama asla duramazmış.

Arkadaşları Füme ile ne zaman bir yere gitseler ya da onu bir yere çağırsalar yanlarına hep fazladan yiyecek getirirlermiş çünkü Füme bazı zamanlar kimseye yemek bırakmayacak kadar yermiş. Bir gün Füme sürekli aynı şeyleri yemekten sıkıldığı için yeni tatlar aramak istemiş. Bu yüzden de bir yolculuğa çıkmaya karar vermiş. Yolculuğa çıkmadan önce kendine bir söz vermiş;

-“Bulabildiğim her şeyi mideme yollayacağım. Her şeyin tadına bakacağım. Bunu başarabilirsin Füme.” Demiş ve yolculuğuna başlamış.

Füme yürümüş, yürümüş, tırmanmış tırmanmış ve tırmanmış. Uzun bir süre sadece ot ve önceden yediği şeylerden bulabilmiş, tam umudunu kesecekken koca, bol meyveli bir ağaç görmüş. Bu ağaçta bir sürü ama bir sürü meyve varmış.
-“Ohh kimsecikler yememiş, nam nam nam ben yiyeceğim şimdi.” Demiş ve başlamış yemeye.

Obur Koala yedikçe yemiş yedikçe yemiş. Bu meyve böyle biraz kiraz biraz çilek gibiymiş ama çok daha güzelmiş. Onlar gibi çekirdeği varmış, sadece daha büyükmüş.

Ben her seyi yerim, çekirdeğini bile diye kendine hatırlatma yapmış ve çekirdekleri ağzına ikişer tane olarak atmış. Obur Koala yutmaya çalışmış ama bir türlü yutamıyormuş. Çekirdekler boğazında takılı kalmış, ne ağzından çıkıyor ne de midesine iniyormuş.

Nefes alamamış ve korkudan bayılmış. Işte benim başıma gelenler bunlar. Beni oradan geçen bir çoban bulmuş ve hemen hayvan hastanesine getirmiş, eğer çoban olmasaydı çok kötü şeyler olabilirdi.

Koca koca çekirdekleri yutmak istedim ama benim ağzım ve boğazım hepsini alamazdı ki, neden böyle bir şey yaptım hiç anlamadım. Hep benim suçum aslında, bundan sonra her buldugumu yesem bile parçalara böleceğim ve oburluk yapmayacağım.

Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.
Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

En güzel çocuk masalları için takipte kalmaya devam edin 👋

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top