Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

Pati ve Domuzcuk Neptün’de

Mars’tan mutlu ayrılmış Pati ve Domuzcuk ikilisi bu sefer rotalarını Neptün’e çevirmişler. Güneşe en uzak gezegen olan Neptün’ü ve onun en büyük uydusu olan Triton’u görmek için yola çıkmışlar.

Neptün mavi bir gezegenmiş ve Astronot Domuzcuk’un en merak ettiği gezegenmiş. Hocalarıyla sürekli konuşan ve onlardan bilgiler alan gezgin ekibimiz hocalarından bir uyarı almışlar. Neptün’ün etrafındaki hala bilinmeyen güçlü fırtınalara karşı hazırlıklı olmaları gerekiyormuş. Kendilerini tehlikeye atacak bir hamle yapmamaları gerekmiyormuş.

Mars gezisindeki fotoğraflarına bakan ikili bu geziler sayesinde daha da güçleşen bir arkadaşlığa doğru ilerliyorlarmış. Yol uzunmuş ve bol bol sohbet eden, müzik dinleyen ve komik hikayeler anlatan Domuzcuk ve Pati çok eğleniyorlarmış. Birbirleri hakkında yeni şeyler öğreniyor ve eski anılarını anlatınca yolculuk daha çabuk geçiyormuş.
Birkaç günlük yolculuktan sonra yeni rotalarına yani Neptün’e yaklaşan ikili hocalarından aldıkları bilgiler doğrultusunda fırtınadan dikkatli bir şekilde geçip Neptün’e varmışlar. Pati ve Domuzcuk kendilerini bu zorlu inişi başardıkları için tebrik etmiş. Eşyalarını alan ikili heyecanlı bir şekilde araçlarından inmişler ve etrafı gezmeye başlamışlar. Astronot Domuzcuk’un tıpkı hayal ettiği gibi olan Neptün, mavi rengiyle adeta büyülüyormuş. İlerledikçe yerel halka karşılaşmaya başlamışlar ve herkes onları gördükçe çok mutlu oluyormuş. çünkü Güneş’e en uzak gezegen Neptün olduğu için pek kimse uğramazmış ve yerel halk yeni kişileri görmeye pek alışkın değilmiş.

Gezgin ikili Pati ve Domuzcuk onlara Mars’tan geldiklerini ve bütün gezegenleri gezmeye başladıklarını ikinci rotalarının bura olduğunu anlatmışlar.
Yerel halk onları gezdirmiş ve merak ettikleri uydu olan Triton’a götürmüş. Pati ve Domuzcuk Triton’un büyüklüğüne hayran kalmışlar ve bir sürü fotoğrafını çekmişler hem anı için hem de hocalarına göstermek için. Gezilerine devam eden ve aynı zamanda da Neptün hakkında hikayeler dinleyen Pati ve Domuzcuk bir sürü bilgi ile dolup taşmışlar. Her bir bilgi öğrendiklerinde daha fazla mutlu olan Pati ve Domuzcuk gezilerine her bir gezegeni gezdiklerinde daha da bir hevesleniyorlar, seviniyorlar ve iyi ki diyorlarmış. Yeni fotoğraflar, yeni bilgiler ve yeni dostluklarla beraber Pati ve Domuzcuk için ayrılık vakti gelmiş. Bakalım bir sonraki rotaları nereye doğru olacak ve onları neler bekliyor.

EN GÜZEL UYKU MASALLARI İÇİN BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİNİZ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top