Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

Düşünmekte çalışmaktır masalı

Düşünmekte çalışmaktır masalı

Alemlerin serveri, kutlu peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) bir gün yolda yürürlerkenken, hiçbir iş yapmadan tembel tembel oturan bir adam gördü. Adama selam bile vermeden yanından geçip gitti. Başka bir gün Peygamber efendimiz, yine aynı yoldan geçiyordu. Adam yine aynı yerde oturmaktaydı.Peygamberimiz bu defa adama selam verdi.Adam şaşırdı. Hemen kalktı ve Peygamberimize:

– Ya Rasulallah! Siz geçen gün buradan geçtiğinizde de ben burada oturuyordum, bana selam vermemiştiniz. Fakat bugün selam verdiniz. Bunun sebebi nedir? diye sordu.Bunun üzerine sevgili Peygamberimiz şöyle buyurdu:

– Geçen gün ben buradan geçerken, sen bomboş oturuyordun. Hiçbir iş yapmıyordun. Dönüşümde ise, eline bir çöp almış yere birtakım çizgiler çiziyordun. Belli ki düşünüyordun. Düşünmek de çalışmaktır. Onun için sana selam verdim.Öyleyse Sevgili Gençler hiçbir zaman boş durmayalım.

Küçük de olsa bir takım işlerle meşgul olalım. Hiçbir iş yapmıyorsak, neler yapabileceğimizi, kendimize ve insanlara nasıl faydalı olabileceğimizi düşünelim. İmkân ve fırsat bulduğumuzda iyi ve faydalı düşüncelerimizi gerçekleştirmeye çalışalım.

En güzel dini masallar için takipte kalınız lütfen 🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top