Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

EMRE’NİN HAYALİ MASALI

Merhaba, benim adım Emre, ben 10 yaşındayım ve şu anlık en büyük isteğim kendime bir bisiklet almak. Annem ve babam çalışıyor ama ben kendi harçlıklarımla almak istediğim için para biriktirmeye karar verdim. Bunun için dedemin manavında, apartmanın önündeki karları temizleyerek insanlardan küçük küçük para kazanıyorum. Dedemin manavı eve yakın olmadığı için oraya her gün gidemiyorum, bu yüzden evin önünü temizlemek her gün çok iyi oluyor.

Emre’nin hayali, dedesinin manavına giderken vitrinde gördüğü ve o gün bugündür hayran kaldığı bisikleti almakmış. Artık herkes Emre’yi tanıyor ve hayalini bildiği için manavda ya da evinin önünde ondan yardım istemeyi alışkanlık haline getiriyormuş. Bir gün Emre dedesinin manav dükkanına giderken annesi onu farklı bir yoldan götürmüş ve yolda hayvan bakım evi görmüşler. Bu bakım evinin girişinde bir sürü köpek varmış, gelen geçeni izliyorlarmış.

Hepsi sağlıklı, dinç ve oyuncu köpeklermiş ama içlerinden biri varmış ki arka ayağından bir tanesi olmadığı için kendisini herkesten uzaklaştırıyormuş. Emre bu köpeği görmek için manava giderken her zaman ki yolunu değil de diğer yolu kullanıyormuş. Gün geçtikçe Emre’nin hayali için biriktirdiği para artarken, bakım evindeki köpekler de bir bir yeni sahiplerine kavuşuyorlarmış ama bir ayağı olmayan köpek hep uzaktaki yerinde duruyormuş.

Bir gün Emre dedesinin manavından eve dönmüş ve evin kapısından girer girmez balonlarla süslenmiş o hayalindeki bisikleti görmüş. Annesi ve babası ona sürpriz yapıp bisikileti almışlar. Emre başta çok sevinmiş, hayalini kurduğu bisikletmiş bu ama aklı hep o arkalara saklanan tatlı köpekteymiş.

Annesi ve babasına durumu anlatmış, ertesi gün o köpeği sahiplenmeye gitmişler, hatta Emre bisiklet için topladığı paraların hepsiyle bakım evine mama almış. Köpek yeni yuvasını, Emre’yi çok sevmiş ama bir ayağı olmadığı için hemen yoruluyor ve bazı günler hiç evden çıkmak istemiyormuş. Emre o yorgunken bazen onu bisikletinin sepetinde, ya da kucağında taşıyormuş ama Tarçın ismini verdiği köpek bu durumdan da çok mutlu olmuyormuş.

Emre sürekli Tarçın’ı düşünüyor ve onu mutlu etmek için yeni yollar düşünüyormuş. O gece aklına harika bir fikir gelmiş. Ama önce annesi ve babasına söylemesi, izin aldıktan sonra da onların yardımına ihtiyacı varmış. O gece daha heyecanlı ve mutlu uyumuş Emre, gitmiş Tarçın’ı bol bol öpmüş. Bakalım Emre’nin aklına gelen fikir neymiş masal arkadaşım.

ÇOCUK MASALLARI MASAL SARAYINDA..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top