Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

Geç kalmamak hikayesi

Okulun ilk günü, ilk derste profesörümüz önce kendini tanıttı. Sonra Bu yıl Yepyeni bir öğrencimiz var, Çok ilginç biri, Bakalım bulabilecek misiniz dedi. Ayağa kalkıp etrafa bakmaya başlamıştım ki, Yumuşak bir el omzuma dokundu, Döndüm Yüzü iyice karışmış yaşta bir hanım efendi, Bana gülümseyerek bakıyor. Benim adım Rose yakışıklı, Madem tanıştık Seni kucaklayıp bilir miyim?. Güldüm, Tabii dedim, Hadi Sarıl Bana, Öyle sımsıkı sarıldı ki, Bu kadar genç ve masum yaşta üniversiteyi niye geldin diye şaka yaptım. Minik bir kahkaha ile yanıtla, kendim için yepyeni başarı hikayeleri yazacağım, aslında Buraya zengin bir koca bulmaya geldim evlenip birkaç çocuk doğuracağım, Sonra emekli olup Dünya turuna çıkacağım. Dersten sonra kantine gidip birer sütlü çikolata içtik. Hemen arkadaş olmuştuk.

Ertesi gün Ve ertesi 3 ay Sınıftan hep birlikte çıktık ve Hep kantinde laflardık bana başarı hikayeleri ni anlatırdı, Öyle akıllı, Öyle deneyim neydi ki, Onu dinlemekle Derslerden daha çok şey öğrendiğimi hissediyordum. Sömestri boyunca Rose Kampüsün Melek’i olmuştu. Nereye gitse etrafı çevriliyor, Çok çabuk arkadaş ediniyor, iyi giyinmeyi seviyor, Diğer öğrencilerin ilgisini çekmeye bayılıyordu. Rose Hayatını yaşıyordu. Hepimizden daha canlı, Daha dolu yaşıyordu.

Sömestr sonunda, Futbol balosuna davet ettik Konuşma yapması için, Orada bize verdiği dersi unutmama imkan yok; Konuşmasını önceden hazırlamış ve Bir yığın Karta Kocaman kocaman yazmıştı. Elinde bu deste ile Kürsüye yürürken, Kartları elinden düşürdü, Konuşma darmadağın olmuştu. Şaşkın Birazda utanmış mikrofona doğru eğildi, Ne kadar beceriksizim değil mi, Özür dilerim. Buraya gelmeden önce Heyecanımı yatışsın diye Kendimi çok sakinleştirdim, Sonucu görüyorsunuz, Şimdi bu kartları toplasan bile Onları yeniden sıraya koyma mümkün değil, Onun için En iyisi ben size Aklımda kalanları söyleyeyim olur mu?.

Biz kahkahalarla gülerken O bardaktan bir yudum su aldı ve Konuşmasına başladı;

”Yaşlandığımız için eğlenmekten oynamaktan yaşamaktan vazgeçmeyiz, Aksine Eğlenmek, Oynamak Ve yaşamaktan vazgeçtiğimiz için yaşlanırız. Genç kalmanın mutlu olmanın ve başarıya ulaşmanın Sadece dört Sırrı vardır. Her gün gülmek ve yaşamak atacak mizah bulmak. Bir rüyanız olmalı mutlaka, Rüyalarınızı kaybettiniz mi Ölürsünüz. Etrafınızda dolaşan Pek çok kişiyi Aslında ölü Ve bundan kendilerinin bile haberi yok.

Yaşlanmakla Büyümek arasında Çok büyük bir fark vardır. Eğer 19 yaşındaysanız ve hiçbir şey yapmadan, Hiçbir şey üretmeden 1 yıl sırt üstü yatarsanız, Sadece 1 yaş yaşlanırsınız, Yani sadece 20 olursunuz. Ben 87 yaşındayım ve bende 1 yıl hiçbir şey üretmeden, hiçbir şey yapmadan sırt üstü yatarsam 88 yaşında olurum. Her kez bir yılda bir yaş yaşlanır. Bunun için özel bir yetenek ya da Bilgiye ihtiyaç yoktur. Oysa Bir yaş daha büyümek için Mutlaka bir şeyler yapmak lazım. Üretmek, Kendini geliştirecek fırsatları bulmak, Kullanmak gerek.

Asla pişman olmayın. Biz yaşlılar genelde yaptıklarımızdan değil, Yapmadıklarımızdan pişman oluruz, Çünkü Ölümden korkan insanlar, Pişman olanlardır, Pişman olmaktan korktukları için Hiçbir şey Yapmayan ”…

Rose Mezun Oluyor..

Rose konuşmasını bitirmişti, Alkışlar eşliğinde Kürsüden indi. Ders yılı sonunda Rose Yıllarca önce başlayıp, Yaşam mücadelesi içinde Ara vermek zorunda kaldığı üniversiteyi, büyük bir başarı hikayeleri içerisinde Derece ile bitirdi.

Mezuniyet töreninden 1 hafta sonra Uykusunda huzur içinde Gözlerini yumdu. Cenaze törenine 2 binden fazla üniversite öğrencisi katıldı. Asla geç olmayacağını Hepimize öğreten, bu muhteşem kadının anısına Laik bir ötelendi. Rose’un öğretisi,  Aslında dünyanın bütün üniversitelerinde Zorunlu ders olmalıydı.

En güzel gerçek hayat hikayeleri için Bizi takip etmeye devam edin lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top