Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

Luna ve Dükkanı Masalı

Bizim kendi işini kuran filimiz Luna, annesiyle beraber açtığı dükkanda neler yaşamış neler. Luna ve dükkanı o kadar çok olay yaşamış ki artık tüm halk onun dükkanına çekinerek geliyormuş.

O gün dükkanı erken kapatmış Luna, akşama babasıyla beraber ustalar gelmiş ve elektrik işini çözmüşler. Her şey güzel giderken bu seferde dükkanı su başmış, tüm malzemeler ıslanmış ve elektrik düzeneği yine bozulmuş. O hafta dükkanı hiç açmamışlar ve tüm hafta boyunca Luna, ailesi ve arkadaşları dükkanı bir güzel temizlemişler.

Bir süre her şey çok güzel gitmiş, dükkan eskisinden daha güzel olmuş ve müşteriler de artmış. Bizim Luniş’in morali bozulmuştu yaşanan aksiliklerden dolayı ama dükkanı tekrar eskisinden daha güzel bir şekilde görünce morali yerine gelmiş. Ta kiiiiiii, o güne kadar. O gece bölgede o kadar çok fırtına çıkmış ki neredeyse evler uçacakmış. 2 gün boyunca kimse evinden dışarı çıkamamış.

Luna ve annesi dükkanı açtıktan sonra her şey çok güzel gidiyormuş, sandiviç, tost gibi hızlı hazırlanan şeyleri Luna kocaman elleriyle daha da hızlı hazırlıyormuş, tüm halk dükkanı ve yiyecekleri çok beğenmiş o yüzden her gün kalabalık oluyormuş.

Ama bir gün Luna tost makinesini çalıştırırken dükkanın elektriğin de bir sıkıntı olmuş ve birden minik bir yangın çıkmış. Luna çığlıklar atmış, müşteriler hemen yangını söndürmüşler ama dükkanın tüm elektriği gitmiş.

Luna fırtınadan sonra dükkanını açmak için evden çıkmış ama birde ne görsün, dükkanının ön kısmına bir ağaç devrilmiş ve ağacın dalları dükkanın bir kısmına zarar vermiş. Luniş başlamış ağlamaya, ailesi, arkadaşları ve onun tatlı müşterileri hemen yardıma koşmuş. Herkes öyle güzel yardım etmiş ki, hızlıca tam 1 gün de dükkan tertemiz eskisinden iyi olmuş.

Luna artık dükkanı açmaktan korkar olmuş.

– “Bu dükkanı açmak benim için en güzel şeydi ama belli ki bu dükkan hep bir şeyler yaşamaya müsait. Galiba bu dükkan benim kaderimde yok.” diye kendi içinde düşünüp durmuş. Luna böyle kara kara düşünürken fırtınadan ve yağmurdan sonra gökyüzü hem açmış hem de capcanlı bir gökkuşağı ile tüm halkı selamlamış. Luna bunun bir işaret olduğunu düşünmüş ve işinin başına eskisinden daha istekli dönmüş.

Elektrik tesisini babası en harika şekilde yenilemiş, masalarını, sandalyelerini ve dükkanın dışını demirden yapmış. Ama dışını daha güzel görünüyor diye yine odunla kaplatmış. Hatta yeni dükkanın şerefine artık Luniş isimli bir tatlı da yapmaya başlamış.

Luna’nın işleri, dükkanı çok iyi gidiyormuş. Öyle ki artık onun dükkanını duymayan kalmamış. Luniş tatlısı da herkes tarafından çok sevilmiş ve Luna her gün sabah büyük bir mutlulukla dükkanını açıyormuş annesiyle birlikte. Luna tüm kötü olaylar yaşansa da onun yanında olan koca bir arkadaş ve ailenim varlığını hissetmiş ve onlar iyi ki var diye düşünmüş.
Hep böyle umutlu ol Luniş!

ÇOCUK MASALLARI MASAL SARAYINDA..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top