Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

MUCİT EMRE MASALI

Bisiklet almak için biriktirdiği paralarla hayvan bakım evine yardımda bulunan ve bir ayağı olmayan köpeği Tarçın’la mutlu mutlu yaşıyormuş. Ama Tarçın ayağından dolayı hemen yoruluyor ve bazı günler hiç dışarı çıkmak istemiyormuş. Emre’nin aklına harika bir fikir gelmiş ve bu fikrini ailesiyle paylaşmış.

Emre bisikletinde ki teker gibi Tarçın için de ona uyacak bir teker ve ekipmanla onun yürümesine yardımcı olmak istiyormuş. Mucit Emre’nin bu fikrine annesi ve babası çok sevinmiş hemen uygun parçaları bulmaya başlamışlar.

O hafta sonu amcası, annesi ve babasıyla harıl harıl parçaları aramaya başlamışlar. Günün sonuna doğru listedeki her bir parçayı bulup hooooop eve gitmişler.

Pazar günü ailecek Tarçın’a yeni bir ayak yapacakları için çok heyecanlı bir şekilde uyumuşlar. Sabah kalkmışlar amcası, dedesi, anneannesi, kuzeni ve yengesi de onlara gelmiş. Hep beraber güzel bir kahvaltının ardından ekip çalışmasıyla Tarçın’a yeni ayağı yapmaya başlamışlar.

Çocuklar getir götür işine, dede çay kahve işine, anne, yenge ve anneanne ise Tarçın’la ilgileniyor onun bacağına tekeri takabilmek ve sabit durması için güzel bir kalın kuşak almışlar onu süslüyorlarmış. Babası ve amcası ise parçaları birleştirip hızlıca onlara katılmış.

Herkes çok heyecanlıymış, Tarçın bile onların heyecanını hissetmiş o da kıpır kıpır yerinde duramıyormuş. Sıraaaa en önemli ana yani tekeri ekipmanla birleştirmeye oradan da Tarçın’ın kuşağına geçirmeye gelmiş. Her şeyi yapmışlar veee ta ta ta taaam!

Tarçın yorulmadan yürüyor hatta bir süre sonra alışınca hızlanmaya, koşmaya bile başlamış. Mucit Emre’nin fikri işe yaramış ve Tarçın artık yorulmayacak, diğer köpekler gibi koşabilecekmiş. Tarçın tek tek hepsine sırnaşmış, onları yalamış, öpmüş.

Tarçın’ın gözündeki mutluluk tüm aileyi etkilemiş ve hepsi gözyaşlarını tutamamış. Onu sırf bir bacağı yok diye dışlamadıkları için Emre’ye teşekkür etmişler ve bir canlıyı mutlu etmenin aslında ne kadar kolay olduğunu fark etmişler.

ÇOCUK MASALLARI İÇİN MASAL SARAYI..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top