Masal Sarayı

En güzel çocuk masalları, çocuk hikayeleri, keloğlan masalları ve daha fazlası sitemizde.

SİNDİRELLA MASALI

Uzak ülkelerden birinde, dünyalar güzeli, iyi kalpli Sindirella adında bir kız yaşarmış. Sindirella‘nın üvey annesi ve iki üvey kız kardeşi dışında kimsesi yokmuş.

Onlar da, bütün ev işlerini Sindirella‘ya yaptırıp, hizmetçi gibi davranıyorlarmış. Kendileri en güzel elbiseleri giyerken, Sindirella’ya eski yırtık elbiseleri verip, ona ” Külkedisi” diyerek dalga geçiyorlarmış.

Günler, Sindirella için böyle mutsuz geçerken, ülkenin prensi bir balo düzenleyeceğini, evleneceği kişiyi de davete katılan kızların arasından seçeceğini duyurmuş.

Baloya ülkedeki tüm kızlar davetli olmasına rağmen, kıskanç üvey kardeşleri Sindirella‘yı yanlarında götürmek istememişler.

Giyecek güzel bir elbisesi olmadığını söyleyerek onu evde bırakıp baloya gitmişler. Buna çok üzülen Sindirella evde bir başına otururken, birdenbire karşısında bir iyilik perisi belirivermiş.

Peri, Sindirella‘nın baloya gidebilmesi için bir sihir yaparak, bal kabağını arabaya, fareleri de atlara dönüştürmüş.

Muhteşem bir balo elbisesi ve camdan ayakkabıları da ona verdikten sonra Sindirella‘yı uyarmış: ”Gece yarısı olduğunda sihir sona erecek ve her şey eski haline dönecek.”

O gece balodaki herkes gibi Prens de Sindirella‘nın güzelliğine hayran kalmış. Yalnızca onunla dans etmek istiyormuş. Tüm bu eğlencenin içerisinde Sindirella, perinin uyarısını unutmuş.

Saat gece yarısına varmak üzereyken birdenbire aklına eve dönmesi gerektiği gelmiş ve hızla merdivenlerden inerken cam ayakkabılarından birini düşürmüş.

Prens ise şaşkınlıkla ardından bakakalmış, bu gizemli güzelin kim olduğunu merak ediyormuş. Sonunda Prens, âşık olduğu kızı nasıl tekrar göreceğini bulmuş.

Tüm ülkeye, cam ayakkabının sahibini arayacağını ilan etmiş. Cam ayakkabı hangi kızın ayağına olursa onunla evlenecekmiş.

Böylece Prens’in adamları gece gündüz bütün ülkedeki kızlara cam ayakkabı denetmişler. Kıskanç kız kardeşleri ne kadar engellemeye çalışsalar da sonunda, cam ayakkabının sahibinin güzel Sindirella olduğu ortaya çıkmış.

Birbirlerine âşık olan Prens ile Sindirella evlenerek mutlu bir hayat yaşamışlar.

EN GÜZEL PERİ MASALLARI İÇİN BİZİMLE KALINIZ ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top